Свято рідної мови

Автор: admintnk від 22-02-2019, 15:27, переглядів: 79 0


Свято рідної мови

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові нація закодовує всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, свою самобутність. Міжнародний день рідної мови – відносно молоде свято: до календарів світу воно увійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію.
Найкраще у світі це мова. За допомогою мови будуються міста, ровивається культура народів. За допомогою мови ми вивчаємо науки і одержуємо знання. За допомогою мови люди можуть зрозуміти одне одного, вирішувати різні питання, просити, вітати, миритися, виконувати прохання, надихати на подвиги, виражати радість, освідчуватись в коханні. Тому немає нічого кращого за мову.
В цей день у нашій школі урочисто пройшов захід до Міжнародного дня рідної мови. Учні познайомилися із історією свята, до них завітали гості з англомовних країн. також додається сценарій заходу та мультимедійні презентації за посиланням.

Звіт про проведення тижня «Мовна ліга»
«Мовна ліга» - таку назву мав тиждень з української та російської мови,української та зарубіжної літератури. Він проходив з18 по 23 лютого
Цього року, окрім традиційних конкурсів знавців кросвордів, ребусів , загадок, уперше було проведено конкурс «Грамотій»( 5- 9 к.). Переможцями його стали :
1 місце - Князькова О. - 8кл.
2 місце - Маслова С., Тюрютиков М .-9 кл.
3 місце-Новак П.-6кл. , Буховець Д. -8 кл.
Також уперше проходив конкурс «Юні казкарі». В ньому брали участь учні 4-А, 6, 7 класів. Подяку отримав колектив 4-А класу за активну участь та цікаве оформлення робіт.
Дуже яскраво пройшло «Свято рідної мови», яке підготували вчителі ДГ предметів гуманітарного циклу ( Крижановська Т.М., Головіна Т,.Ю., Соляник М.Л., Колеснікова Л.О.). В святі брало участь 42 учні середньої ланки та 19 учнів молодшої. На сайті школи можна побачити презентацію, сценарій та фотозвіт.
Так сталося, що на кінець тижня прийшося проведення конкурсу з українознавства «Патріот -2019», у якому були задіяні 180 учнів школи - інтернату. Протягом тижня було багато конкурсів, вікторин та граматичних ігор. Ми отримали відповіді від 23 учнів:
5 кл – 11 учнів , 6 кл- 8 учнів, 7 кл.- 1 учнів, 8 кл -3 уч.., 9кл.-0.
За підсумками балів грамоту «Найактивнішій учасник тижня» отримали :
Душенко Ю. - 6кл.
Новак П. .-6кл.
Прошкін А.—6кл.
Хаба С .-5кл
Блуділіна М.-8кл.
Мороз Я. -9л.
Гущін В -9кл.
Найкращій знавець загадок - Каналушева Р.-6 кл..А переможцями вікторини «Знавець української мови» стали команди Григорука А.-5кл., Буховець Д.-8 кл, Волянюк А .- 9 кл.
Наприкінці тижня було отримано результати міжнародної гри із зарубіжної літератури «Sunflower». З 16 учасників (гра небезкоштовна) дві учасниці отримали Диплом II ступеня Всеукраїнського рівня (Кремнєва В., Гонтаренко Д.). Диплом I ступеня регіонального рівня отримала учениця 6 класу Душенко Ю. Три учасника мають диплом II ступеню регіонального рівня, 8 --Диплом III ступеня регіонального рівня.
Бажаемо всім учням яскравих конкурсів та перемог!
Дякуємо за співпрацю!Фотозвіт свята мов


Сценарій "Свято мов"

Презентація до сценарію. ч.1 "Рідна українська мова".

Презентація до свята мов. ч.2 "Гості з англомовних країн"Категорія: Шкільні свята, Методична робота, Фотоархів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Введіть код: *