08ноя2019

День української писемності та мови

День української писемності та мови

Чудовий день у листопаді,
Писемності та мови день,
Велике свято українське,
Поваги гідне та пісень.

Шануйте завжди українську,
Співоча мова пестить слух,
Її почуєш — сум зникає,
І стане швидшим серця стук


День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За християнським календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.
Історія встановлення
Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Нестора-Літописця».

Сьогодні, 8 листопада день у школі розпочався святковою лінійкою до Дня писемності, а потім о 11:20 відбувся ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України. Учні 8 та 9 класу, педагоги школи прийняли участь у написанні диктанту єдності. Діти із зацікавленням виконували радіодиктант, потім фотографували свої тексти та відправляли їх на перевірку.
«Українське радіо» оголосило конкурс на найкращі твори про написання диктанту. Для цього до 11 листопада, упродовж трьох днів, потрібно надіслати листом розповідь про те, як ви написали цьогорічний диктант, як дізналися про це і чи підтримуєте цю акцію. До розповіді потрібно додати текст радіодиктанту, на конверті написати «На конкурс». Адреса, за якою приймають листи, незмінна: Київ, 01001, вул. Хрещатик, буд. 26, UA: Українське радіо. Автори десяти найкращих творів отримають заохочувальні призи. Результати цього конкурсу оголосять 25 листопада.

Фотозвіт заходу.
Схожі новини

Танцювальне шоу "Танцлото"

22.05.2015р. в школі-інтернаті пройшло розважальне танцювальне шоу "Танцлото." Учасники...

Геліантус

З 2013 року учні школи приймають активну участь в Міжнародній природознавчій грі...


Коментарі
image
Соня 14-ноя-2019, 13:06
классный сайт kissing_heart 
1

Написати коментар