До уваги учнів

До уваги дітей і батьків !!!

Правила мобільного етикету

• Намагайтеся вимикати мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон» — наприклад, у літаках чи у медичних закладах.
• Пам’ятайте, що треба переводити свій мобільний телефон у режим «без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах. Ваш мобільний телефон не порушить дійство несподіваним гучним сигналом (рінгтоном).
• Оберіть такі рінгтони, які будуть приємні Вам, і в той же час не турбуватимуть оточуючих.
• Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону коли Ви відпочиваєте разом з іншими людьми — наприклад, у ресторані чи кафе.
• Сідаючи за кермо, вимкніть гучність телефону і не відволікайтеся на дзвінки та телефонні розмови — це робить поїздку безпечнішою.
• Пам’ятайте про переведення Вашого мобільного телефону у режим «без звуку» або використовуйте послугу «Голосова пошта» на ділових зустрічах та переговорах, якщо немає інших домовленостей.
• Якщо під час вистави або в бібліотеці Вам терміново необхідно написати текстове повідомлення, вимкніть сигнали клавіатури.
• Знаходячись в офісі, не забувайте брати з собою мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте своє робоче місце.
• У громадських місцях: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагайтеся розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.
• Перебуваючи в бібліотеці, переведіть Ваш мобільний телефон у режим «без звуку», а при необхідності відповісти на дзвінок розмовляйте неголосно і по суті справи.
• Уникайте встановлення таких рінгтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).
• Некоректно використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
• Тестування власного телефону на рівень гучності рінгтонів краще здійснювати вдома, а не в громадських місцях.
• Фотографуючи або знімаючи відео на свій мобільний, поважайте приватне життя інших людей. Запитайте дозволу, перш ніж когось фотографувати або знімати.
• Більшість сучасних моделей телефонів можуть фіксувати номера, з яких був зроблений виклик, і повідомляти своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик — наберіться терпіння й чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.
• Небажано дзвонити людині по робочих питаннях на мобільний телефон у його вільний час, а саме до початку й після завершення офіційного робочого дня, а також на вихідні й свята. На особисті дзвінки також існують обмеження з 9 ранку до 22 вечора. Якщо все ж необхідно порушити ці правила й подзвонити, краще вибачитися та запитати про можливість говорити з Вами, а розмовляти недовго й по суті.
• Поважайте право людини на особисте життя — не читайте текстові повідомлення й не переглядайте список дзвінків у чужому телефоні без дозволу.
• Розкажіть про мобільний етикет друзям.
SMS етикет

1. Керування транспортом та смс несумісні! Не читайте та не відправляйте смс повідомлення, якщо ви за кермом, оскільки це може призвести до аварії.
2. У вас сучасний телефон? - але у інших він може бути старої конфігурації. Старайтесь надсилати лаконічні повідомлення.
3. Не надсилайти текстові повідомлення сексуального змісту, оскільки вони можуть бути побачені іншими.
4. Пам'ятайте, що Смс - це текстове повідомлення, тому використання лише символів (наприклад, самайлів) може викликати непорозуміння.
5. Не пишить, коли ви розлючені. Смс можуть набути підлості і образи.
6. Погані новини не повідомляють за допомогою текстових повідомлень, так як це безособовий спосіб доставки повідомлення.

До уваги дітей і батьків !!!

На виконання листа Міністерства освіти і науки України №1/9-10 від 20.01.2017 «Про використання на сайтах навчальних закладів та установ системи освіти інформаційних банерів щодо захисту прав дитини» та на виконання завдання 2 Плану наказу Міністерства освіти і науки України від 08.04.2016 р. №405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», ГО «Ла Страда-Україна» розробила для розміщення на сайтах навчальних закладів, органів та установ департаментів (управлінь) освіти і науки інформаційні банери з питань убезпечення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми шляхом поширення інформації про роботу Національної дитячої гарячої лінії та Національної гарячої лінії з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
Код банерів для їх розміщення на сайтах навчальних закладів та установ освіти:
Національна дитяча «гаряча лінія»
Національна гаряча лінія
( для переходу на сайт натисни на малюнок )

Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації
- Національна дитяча гаряча лінія
( для переходу на сайт натисни на малюнок )

За більш детальною інформацією звертатися до "Ла Страда- Україна" Контактні особи: Кривуляк Альона, т/ф (044) 205-37-36, 205-36-94.