Консультації для батьків

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Гендерне насильство не має кордонів. Але є особливо вразливі групи. Це діти, молоді дівчата і жінки літнього віку, мігранти та біженці, жінки, що представляють корінні народи та етнічні меншини, жінки і дівчатка, які живуть з ВІЛ або інвалідністю, а також особи в умовах гуманітарних криз.
Ховають синці під косметикою і носять усміхнені маски в суспільстві. Або не виходять з дому. У поліцію звертаються тільки 10-15% постраждалих, щорічно 1,1 млн українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім'ї.
Щорічно 600 представниць слабкої статі гинуть в Україні від домашнього насильства. Це в 3,5 рази більше, ніж їх гине в ході бойових дій в зоні АТО.
Прочитати статтю за посиланням:Чи готова Ваша дитина до школи?

Навчання у школі – це новий і надзвичайно складний етап у житті 6-7 річних дітей та їх батьків. Напевно, перед кожним з учасників цієї події стоїть безліч питань, на які вони активно шукають відповідь. Запропонований матеріал допоможе батькам майбутніх першокласників знайти відповіді на питання, які їх хвилюють.
Тест батькам майбутніх першокласників
Чи готова ваша дитина до навчання
Що повинна знати і вміти дитина
Пам'ятка батькам першокласників
Адаптація учнів до навчання в школі-інтернаті
Головні помилки батьків першокласників
Підтримуйте дітей: як уникнути стресу перед новим навчальним роком
1 вересня - поради для вдалого початку навчального року

Адаптація п'ятикласників

П'ятий клас - складний період не тільки для дитини, але і для вчителів і батьків.
Основний вплив батькам, під час адаптаційного періоду п'ятикласників, слід приділяти розвитку навчальної діяльності дітей, їх умінню вчитися, здобувати за допомогою дорослих і самостійно нові знання і навички.
У п'ятому класі умови навчання докорінно змінюються: діти переходять від одного основного вчителя до системи «класний керівник - учителі предметники», уроки, як правило, проходять в різних кабінетах. Нерідко діти змінюють школу, у них з'являються не тільки нові вчителі, а й нові однокласники.
 Найбільш складним для 5-класника є перехід від одного, звичного вчителя, до взаємодії з декількома предметниками. Ламаються звичні стереотипи, самооцінка дитини - адже тепер його оцінюватиме не один педагог, а кілька.
Повністю прочитати статтю можна, перейшовши за посиланням:


Профілактичний курс для батьків: «Міфи та факти про алкоголь». «Увійдіть до світу дитини, доки відчинені двері…». "Хибне уявлення - Про це зарано говорити з дитиною"


Мета курсу: усвідомлення батьками власної значущості в профілактиці алкогольних проблем у дитини.

Часто буває так, що батьки починають розмовляти про алкоголь тоді, коли у дитини вже з’являються проблеми у зв’язку зі вживанням і вона «зачиняє двері» перед бажанням батьків з’ясувати ситуацію. Тому найкраще попередити проблеми. Що означає для мене профілактика вживання алкоголю? Чи потрібна вона взагалі? Чи повинні ми, батьки, цим займатися? Що я знаю про алкоголь, щоб розмовляти про нього з дитиною?
Прочитати статтю в повному обсязі можна, якщо перейти за посиланням.

ДІТИ І ПІДЛІТКИ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ СТРЕС.
ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ?

Дитячі психологи, які зараз працюють з наслідками військового конфлікту на Сході нашої країни, кажуть, що, з одного боку, потрібно активно залучати увагу дорослих до проблеми впливу військової і стресової обстановки на психологію дитини, а з іншого - уникати зайвої драматизації і залякування батьків і близьких сімей, які переживають зараз АТО разом з дітьми.
Ми закликаємо батьків задуматися і, при необхідності, прийняти правильні кроки.
Прочитати статтю до повному обсязі можна, перейшовши за посиланням:
Діти і підлітки, які пережили стрес


ЯК ВБЕРЕГТИ ДІТЕЙ ВІД “ГРУП СМЕРТІ” В СОЦМЕРЕЖАХ

Підлітковий вік – вік зміщення авторитетності. Дитина намагається відокремитися від усього, що нагадувало їй про дитинство.
Батьки закономірно виходять з фокусу авторитетності. Їх замінюють референтні групи підлітків або ті, хто нагадує авторитетних людей. На жаль, у сучасних підлітків практично немає здорових авторитетів. Що відбувається в цих жахливих групах в соцмережах: дітей підхоплюють і супроводжують в кожному кроці, і дуже часто це відбувається тому, що ми не можемо дати їм супровід в життя.
Прочитати статтю в повному обсязі можно, якщо перейти за посиланням:
ЯК ВБЕРЕГТИ ДІТЕЙ ВІД “ГРУП СМЕРТІ” В СОЦМЕРЕЖАХ


Арт-терапія як метод формування духовно здорової особистості

Практичний психолог Федорова О.П.
Термін «арт-терапія» з’явився у професійному лексиконі психологів Західної Європи в середині ХХ століття. Він охоплює низку специфічних методів, що сприяють зціленню людини засобами мистецтва.
Вплив мистецтва на психічний стан людини завжди використовували в усіх культурах і цивілізаціях.
В арт-терапії не потрібно вміти малювати та не важливо, що з матеріалів обрати: фарби чи олівці, глину чи пластилін.
Необхідно лише почати роботу й у процесі творчості людина відчує, що їй необхідно, що ближче.

Прочитати матеріал та переглянути фото ви зможете за посиланням: