Поради вихованцям

12 порад для успішного навчання

Вчитися - нелегка праця. Щодня доводиться відвідувати заняття, запам’ятовувати величезну кількість нової інформації, вести конспекти, відповідати на питання вчителів і писати контрольні роботи. А навалюються домашні завдання, величезні параграфи з незавжди зрозумілою інформації, маса письмових завдань, вірші, лабораторні, реферати.

1. Правильно постав задачу! Не думай, як змусити себе вчитися, а думай, як почати добре вчитися. Не примушуй себе (підсвідомість буде чинити опір насильству), а плануй! Постав мету отримати в семестрі по конкретному предмету на бал більше, ніж зараз, і підсвідомість тут же знайде шляхи вирішення цього завдання.
2. Знайди мотив (причину, стимул) вчитися добре. Мотивація може бути різна: найчастіше це якась перспектива (приз). Вона може бути близькою (Після вдало складених іспитів я поїду в табір) або довгострокової (Ось вивчусь і стану президентом!). Мотивація у кожного своя.
3. Облаштуй робоче місце. Банально, але факт. Можливо, лежачи на дивані з планшетом приємніше займатися, але доведено, що в лежачому положенні людина розуміє і запам’ятовує гірше і повільніше, це пов’язано з фізіологією.
4. Зміни стиль одягу. Природно, одяг сам по собі не може змусити вчитися, але стиль може. Одягни на себе стиль хорошого учня акуратно і строго. Спробуй, і ти відчуєш зміни як з боку оточуючих, так і всередині себе.
5. Перетвори нудне в творче! Наприклад, скористайся методом асоціативних карт. Це стосується ведення конспекту: записуй лекцію або параграф не суцільним текстом, а використовуй кольорові ручки, маркери, цитати, таблиці, схеми і замальовки. Тим самим ти перетвориш нудну лекцію в захоплююче заняття, легше запам’ятаєш інформацію і розвинеш своє креативне мислення. Використовуй метод асоціацій при запам’ятовуванні, сприймаючи текст не буквально, а через аналогії. Ну, наприклад, назву ліків Ереспал проведи через асоціацію Ерік спав (на лекції).
6. Заохочуй себе за успіхи.
7. Найважче почати. Лінь не дає зробити перший крок. Іноді завдання займає всього 15 хвилин, але ти знаходиш купу відмовок, щоб його не починати. Зрозумій, поки ти відтягуватимеш час початку роботи, ти посилаєш в мозок негативні емоції. В результаті, крім втрати часу, отримуєш поганий настрій, а завдання все одно доведеться виконувати
8.Вчися добре з першого дня! На підйомі новизни після відпочинку з’явиться режим і звичка, які допоможуть надалі.
9. Роби більше в класі, щоб менше робити вдома.
10. Влаштуй змагання. З батьками, з друзями. Можна навіть посперечатися.
11. Плануй свій день. Чітко розділяй час на навчання і на відпочинок.
12. Розвивай силу волі. Вона стане в нагоді не тільки в навчанні.

Джерело: http://33school.org.ua/bezpeka-ta-dopomoga/944-shche-raz-pro-pravila-dorozhnogo-rukhu


ЗАЧЕМ НУЖЕН ПСИХОЛОГ В ШКОЛЕ?

психолог в школе

Иногда дети воспринимают психолога не как помощника, а как «орудие пытки». Будто бы его основная цель – выпытать, все узнать и наказать, а не помочь. Или вообще считают, что к психологам нужно обращаться только умственно неполноценным. И то, и другое мнение ошибочны, они создают препятствие на пути помощи ученику. И очень важно, чтобы ребенок, приходя в школу, понимал, что психолог – не враг, а помощник.
Не бойтесь обращаться к психологу за советом. Он ПОМОЖЕТ !
Психологические проблемы, не разрешимые самостоятельно, могут возникнуть у любого, абсолютно нормального человека. Разница лишь в том, что у одного человека их больше, у другого – меньше, один может поделиться своими сомнениями с посторонними людьми, другой остается со своими проблемами наедине. Наша задача – помочь тем, кто нуждается в том, чтобы его выслушали, помогли и поддержали.
Все интересующие вас вопросы, которые вы по какой-либо причине не можете задать в прямой беседе психологу, вы можете задавать мне, Федоровой Оксане Петровне, написав ВКонтакте, перейдя по ссылке http://vk.com/id65558436, я постараюсь на них ответить. Надеюсь, вы сможете получить ответы на интересующие вас вопросы. Буду рада вам помочь.

Автор: Фёдорова О.П., практический психолог
Святогорской школы-интерната 1-2 ст. №12
Донецкого облсовета

Выбор профессии - это серьезно!

Для правильного выбора профессии необходимо знать:

Свои профессиональные интересы, склонности, способности…
Найти профессию, которая подходит к
твоим индивидуально-психологическим особенностям и возможностям.
Выбор профессии — не простой и, конечно, очень ответственный шаг для тех, кто сегодня расстается со школой.
От принятого решения во многом зависит Ваша дальнейшая судьба. Работа, которая приносит удовлетворение, - залог успеха в жизни.
Но как правильно выбрать профессию?
Какие существуют профессии?
Какие из них наиболее востребованы на рынке труда?
Какие качества личности помогут именно Вам реализовать себя в профессиональной деятельности?

Узнать ответы на эти и многие другие вопросы, а также пройти специальные профориентационные тесты онлайн вы сможете, перейдя по этой ссылке:
Выбор профессии - это важно!Автор: Фёдорова О.П., практический психолог
Святогорской школы-интерната 1-2 ст. №12
Донецкого облсовета

УМЕЙ СКАЗАТЬ “НЕТ”!

Почему это так важно – уметь сказать «Нет!»?

Уметь отказывать – это одно из важнейших умений человека. Часто мы чувствуем себя по-настоящему несчастными всего лишь оттого, что не умеем сказать «Нет!» тогда, когда это действительно необходимо.
Психологи определили, что не умеют отказывать те из нас, для кого особенно важно мнение окружающих о вас самих и о том, что вы делаете и чего не делаете. Такие люди продолжают, во вред самому себе и своим близким, выполнять чужие поручения, есть невкусную или даже опасную для здоровья еду, пить,курить, принимать наркотики за компанию, вместе со всеми, лишь бы не быть белой вороной.
Что же делать? Как правильно сказать “НЕТ”?

Прочитать полностью статью и пройти онлайн тест "Насколько ты уверен в себе" можно перейдя по этой ссылке:

Умей сказать "НЕТ"!Що робити? Як правильно реагувати на події?

Кожен з нас переживає всі події, що відбуваються по всій Україні. Можливо, ми поки не до кінця усвідомлюємо той факт, що всі ми, без винятку, приймаємо участь у подіях: активною присутністю і включеністю, наданням допомоги, увагою, поширенням важливої інформації і навіть простим спостереженням за тим, що відбувається.
Ми знаємо, що думка матеріальна! Прокручуючи негативні сценарії та наслідки подій, ми посилюємо і множимо їхню ймовірність. Але чи треба нам це?
Давайте задамо собі питання: що я можу зробити прямо зараз, перебуваючи там, де я є?
Прочитати повністю поради можна, перейшовши за посиланням:
Як правильно реагувати на події?Как быстро подготовиться к контрольной работе

Контрольная работа является одним из наиболее популярных способов проверки знаний учащихся. Подобное испытание может включать в себя теоретические аспекты изученного материала и разнообразные практические задания. Подготовка к контрольной работе, особенно в условиях недостатка времени, потребует от вас максимальной концентрации сил и терпения.
Прочитать советы при подготовке к контрольным работам можно, перейдя по ссылке:
Как быстро подготовиться к контрольной работеЯк розпізнати маніпуляцію і захиститися від неї

Сьогоднішній світ став занадто інформатизованим. Це викликає певну кризу в існуючій системі освіти. Лавина інформації, що накрила школярів і вчителів, майже вийшла з-під контролю.
Адже людині, що не вміє правильно оцінити і проаналізувати ситуацію, складніше прийняти вірне рішення, відстояти власну позицію, взяти на себе відповідальність за отримані результати. Така людина скоріше може потрапити в психологічну залежність: залежність від обставин, від інших людей, від суспільних стереотипів і стереотипів власного минулого досвіду. Психологічно залежна людина навіть не помічає, як стає “олов’яним солдатиком” під впливом маніпуляцій.
Прочитати поради можливо, якщо перейти за посиланням:
Як розпізнати маніпуляцію і захиститися від неїРЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ

Репродуктивне здоров’я - це стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя.
Охорона репродуктивного здоров’я представляє собою сукупність факторів, методів, процедур і послуг, які надають підтримку репродуктивного здоров'я і сприяють добробуту сім'ї або окремої людини шляхом профілактики та вирішення проблем, пов'язаних з репродуктивною функцією, у сучасних умовах, що характеризуються високим рівнем захворюваності та загальної смертності населення, зниженням народжуваності і погіршенням здоров’я дітей, проблеми охорони репродуктивного здоров'я населення набувають особливої значущості.
Прочитати статтю повністю можливо, якщо перейти за посиланням:
Репродуктивне здоров'я молодіФактори, що впливають на репродуктивне здоров`я молоді

В підготовці презентації приймав участь учень 9-го класу Авдєєв Олександр.
До чинників ризику для репродуктивного здоров'я належать:
- несприятливий для здоров'я спосіб життя (хронічний стрес, низька фізична активність, безладні статеві зв'язки,
нераціональне харчування, відсутність режиму праці й відпочинку тощо);
- уживання шкідливих речовин (тютюну, алкоголю, наркотиків); - негативні чинники екологічного середовища (забруднення навколишнього
середовища, високий рівень радіації тощо);
- негативні чинники соціального середовища (низький рівень життя, безробіття тощо);
- негативні спадкові чинники;
- недоступність медичних послуг;
- недоступність послуг з консультування та інформування.
Зупинімося докладніше на деяких із них. Перейдіть за посиланням:
Фактори, що впливають на репродуктивне здоров`я молоді


Світлий і чудовий світ шляхетності, добра і любові в казці «Ромашка» Г.Х. Андерсена

У казках Андерсена поруч живуть сльози і сміх, горе і радість, як в реальному житті. Він розумів, що навіть сама чарівна казка повинна відображати життя. З дитинства любив Андерсен спостерігати життя рослин. - А ви знаєте, для чого придумують казки? Для того щоб радувати, дарувати щастя.
З учнями 5 і 6 класів в суботу, 19.11.2016 року ми досліджували цей твір і намагалися розібратися в тому, що ж таке щастя? Що хотів Андерсен пробудити в наших серцях своєю казкою?
«Щастя - це життя»

Прочитати казку повністю та роздивитися фотографії учнів можна, якщо Ви перейдете за посиланнямЯК ЗАПОБІГАТИ КОНФЛІКТАМ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЇХ

Конфлікти – є невід’ємною частиною людських стосунків. У школі, як і в повсякденному житті, конфлікти неминучі. Найчастіше вони виникають через те, що кожна людина є унікальною, має відмінні від інших погляди, уподобання і переконання, власні інтереси і бажання, які можуть вступати у суперечність з інтересами та бажаннями інших.
Для успішного вирішення конфліктів потрібно володіти багатьма життєвими навичками
Прочитати поради можна за посиланням:
Як поводити себе в конфлікті