Святогірська ЗСШІ I-II ст. №12 » До уваги учнів » Оцінювання учнів за 2021-2022 н.р.
«    Грудень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Останні коментарі:
 • Ірина Ходун аватарка 1.09.2022
  Ірина Ходун

  ДЯКУЮ. МИРУ, ЖИТТЯ І ПЕРЕМОГИ! 
 • Олексій аватарка 15.06.2022
  Олексій

  Вчився в цій школі у далеких 93-94 рр. Де кого зі своїх вчителів побачив на фото, але своїх вихователей не знайшов, хоча було б цікаво. Чи є ще якісь архівні фото із вчителями та вихователями тих далеких часів? Дуже дякую за сайт і
 • Таня Д аватарка 9.02.2022
  Таня Д

  Дякую ученицям 9 класу та Людмилі Михайлівні за веселе відео. Добре, інколи, подивитися на себе очима дітей                   
 • Ирина аватарка 29.12.2021
  Ирина

  МОЛОДЦІ!!!
 • Дамир аватарка 3.09.2021
  Дамир

  Когда будет видео с 1 сентября?
 • Вадим аватарка 11.08.2021
  Вадим

  Мені сподобалось, ще б Фейсбук-сторінку для школи? А на тій сторінці групу для газети. Чи навіть окремий сайт чи блог для газети. А той Клуб журналістів - він як дихає? З повагою Вадим
Чи подобається вам оформлення сайту?
Інші

hotphone

квітня 2022
14

Оцінювання учнів за 2021-2022 н.р.

Як оцінювати учнів, які не навчалися або були за кордоном.

Державна служба якості освіти розʼяснила, як оцінити та визначити клас для дитини, яка не навчалася, або відвідувала школу за кордоном.

Відповідно до абзацу третього пункту 3 розділу І Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (наказ МОН від 16.04.2018 № 367), у разі відсутності документа про освіту для визначення класу, до якого має бути зарахована дитина, результати попереднього навчання можна встановити (за необхідності) відповідно до пункту 5 Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах (наказ МОН від 13.03.2017 № 369).

Проте останній наказ втратив чинність, тому варто керуватися пунктом 4 розділу ІІ Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти (наказ МОН від 12.01.2016 № 8).

Він звучить так:

“Зарахування особи, яка не має документів (копій документів), що підтверджують наявність попередньо здобутого рівня освіти або результатів оцінювання, здійснюється після оцінювання її результатів навчання за певний клас (рівень повної загальної середньої освіти). Оцінювання проводить заклад освіти, в якому організовується екстернат, на підставі заяви (за формою згідно з додатком 1 до цього Положення) особи, яка подавала заяву про зарахування (переведення) на екстернат.

Для проведення оцінювання наказом керівника закладу освіти створюється комісія, затверджується її склад (голова та члени комісії), а також графік проведення оцінювання та перелік завдань з навчальних предметів. Протокол оцінювання результатів навчання складається за формою згідно з додатком 2 до цього Положення (далі — протокол оцінювання)”.

Отже, для проведення оцінювання діє такий алгоритм:

 • батьки подають заяву (додаток 1);
 • наказом керівника закладу освіти створюється комісія, затверджується її склад (голова та члени комісії), а також розклад проведення оцінювання та перелік завдань;
 • проводиться оцінювання, за результатами якого визначається клас, в якому дитина буде продовжувати здобувати освіту.

Як оцінювати учнів під час війни – рекомендації ДСЯО.

Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою “Система забезпечення якості освіти”, що впроваджується в межах проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe), та командою підтримки реформ МОН склала рекомендації, як оцінювати учнівство в умовах війни.

Зокрема, попри війну, пишуть у держслужбі, лишаються два основних різновиди оцінювання:

 • формувальне (надання усного (переважно) та письмового зворотного зв’язку, індивідуальні та групові консультації для допомоги у виправленні типових помилок, надання порад щодо подальшого навчання);
 • підсумкове. Його служба якості освіти пропонує трансформувати: не проводити підсумкових контрольних робіт через стрес в учнівства, а здійснювати його на підставі поточного оцінювання (за результатами тестів на електронних платформах та інших способів перевірки результатів навчання).

Рішення про зменшення або скасування кількості контрольних робіт може ухвалити педагогічна рада школи.

Також для учнів, які опинилися в зоні активних бойових дій, зазнали фізичних або психологічних травм, не мали доступу до навчальних матеріалів тощо підсумкове річне оцінювання можна провести за результатами підсумкового оцінювання за перший семестр. Для учнів, які після евакуації із зони бойових дій навчалися в інших школах (в Україні або за кордоном), річне оцінювання здійснюється перезарахуванням оцінок (за їх наявності).

Школам, у яких почали навчатися діти серед внутрішньо переміщених осіб, на кінець навчання рекомендують підготувати супровідний лист для кожної дитини. Це допоможе мінімізувати потенційні навчальні втрати в дітей, які через війну були змушені навчатися не у своїх школах.

У супровідному листі треба вказати:

 • назву школи, у якій дитина навчалася, та термін навчання (з… до…);
 • форми навчання (очна, дистанційна, змішана);
 • теми з предметів, які дитина вивчала, поточні / підсумкові оцінки (якщо були);
 • характер соціально-психологічної допомоги (якщо була);
 • рекомендації щодо подальшої роботи з дитиною (за наявності).

Такий лист дасть змогу перезарахувати оцінки учням у закладах освіти, в яких вони навчалися раніше, та організувати його продовження.

Автори рекомендацій запропонували орієнтовну форму такого супровідного листа.


Посилання на матеріали сайту


БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ+1

Ваш коментар:

Схоже за змістом:

 
МОН ПОВІДОМЛЯЄ! 2-04-2020, 12:30  

Лист Міністерства освіти і науки № 1/9-182 від 31 березня 2020 року Щодо організованого завершення 2019/2020

 
 
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ 17-03-2022, 10:50  

Дистанційне навчання з 17.03.2022

 
 
Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних 31-08-2019, 09:12  

 
Авторизація