Святогірська ЗСШІ I-II ст. №12 » Поради педагогам
«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Останні коментарі:
 • 02081993 аватарка 4.04.2020
  02081993

  В нынешней ситуации все родители выполняют свои обязанности , помогают своим детям получить знания .
 • Несговорова Нина аватарка 4.04.2020
  Несговорова Нина

  Лишний раз убедилась, что признательность и благодарность тоже должны иметь границы, иначе чистые душевные порывы становятся похожими на нечто другое((( Проблема коммуникации родителей и учителей была, есть и будет хоть в старой,
 • Якименок Полина аватарка 4.04.2020
  Якименок Полина

  Очень хочется выразить огромную благодарность нашему учителю 4 класса Виктории Николаевне и воспитателю Вите Алексеевне за то,что уделяют нашим детям и их образованию много времени,независимо от того,какой у них график работы.Всегда
 • Якименок Полина аватарка 4.04.2020
  Якименок Полина

  По поводу фразы о том,что старший ребенок может помочь младшему.Я лично писала это сообщение,адрессованное Кате.после того как Катерина опять же начала жаловаться (а она это делает бесконечно много раз на день и каждый день)что не
 • Якименок Полина аватарка 4.04.2020
  Якименок Полина

  По поводу обвинений в адресс Катерины со стороны учителя это тоже полнейшая выдумка.О том что у учителя есть семья это фраза была вырвана из контекста и перекручена.после очередных вздыханий Кати(которых бесконечное множество), о
 • Якименок Полина аватарка 4.04.2020
  Якименок Полина

  О том,что книги можно забрать сегодня (3.04) было сказано еще вчера(2.04).А Катерину удалили из чата в 10 часов 3.04,когда она должна была стоять уже школе в первых рядах,чтобы забрать хотя бы тетради,если в книгах их семья не
Чи подобається вам оформлення сайту?
Інші

Поради педагогамАрт-терапевтична техніка з використанням кольорової манної крупи
Фотоабом занять

Навіщо і як допомогти дитині впоратися з гнівом
Яку стратегію обрати проти гнівуВиховні заходи та ігри для розвитку згуртованості шкільного колективу


У будь-якому колективі виникає питання, пов’язане з груповою згуртованістю, питання це важливе тому, що від рівня розвитку колективу, ступеня його згуртованості залежить ефективність роботи групи, а також психологічний комфорт кожного її члена.
Із початком нового навчального року хтось із дітей вперше потрапить до класного колективу, а хтось опиниться у вже знайомому оточенні. Але у будь-якому випадку всім доведеться шукати спільну мову з однолітками. Тож педагогам необхідно зробити так, щоб діти раділи новим обличчям у колективі та швидко знайшли спільну мову. Як можна згуртувати учнів, щоб створити атмосферу довіри та невимушеності?
Звісно, у пригоді стануть, запропоновані, заняття та ігри для згуртованості! Переходьте за посиланням!Як виховати творчу особистість учня:поради для вчителя


Основне завдання вчителя — створити для учнів комфортні як матеріальні, так і психологічні умови під час освітнього процесу. Зокрема, відповідний мікроклімат, принципи організації навчання. Під час будь-якого уроку важлива атмосфера «живого» спілкування, коли можна ефективно навчати й виховувати учнів. Якщо дитина перебуває в комфортних умовах, то вона розслаблена й може виконувати творчі завдання.

Читайте далі за посиланням: Як виховати творчу особистість учняФорми роботи з батьками в системі розвивального навчання


Навіть найліпший навчальний заклад не виконує тієї ролі, яку відіграє сім’я у вихованні дитини. Адже саме сім’я вводить її у світ соціальних відносин. Існувати від сім’ї відокремлено школа не може — вони мають працювати у тандемі задля розвитку дитини. Цю думку висловлював і Ян Коменський. Він вважав, що вчитель посідає друге місце після батьків.
Фактично батьки й учитель мають спільну кінцеву мету: освічена успішна впевнена у собі дитина. Чому ж у батьківсько-учительських взаєминах виникає стільки непорозумінь і як налагодити ефективну співпрацю?

Читайте далі за посиланням: Форми роботи з батькамиЯк говорити з дітьми про СНІД?


Згідно річного плану на 2018-2019 н.р. практичним психологом було проведено з учнями школи-інтернату годину психолога до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Захисти себе від ВІЛ», використавши посібник для учнів старшого підліткового та юнацького віку Воронцової Т. В., Пономаренко В. С. Захисти себе від ВІЛ. Тренінги життєвих навичок.
Говорити про ВІЛ і СНІД з дітьми просто необхідно. Переважна більшість молодших і старших школярів вже чули про цю проблему. Розмова про СНІД стане основою для розмови про безпечну поведінку відносно ВІЛ, отже допоможе захистити наших дітей, коли вони виростуть. Адже наші діти будуть жити у світі, охопленому епідемією СНІДу.

Шановні педагоги, батьки та учні! Пропонуємо познайомитися з корисною інформацією про ВІЛ та фото-матеріалом з години психолога!Захисти себе від ВІЛ
2 жовтня у світі відзначався Міжнародний день ненасилля, започаткований за ініціативою ООН


Міжнародний День ненасилля відзначається саме 2 жовтня, у день народження Махатми Ганді – керівника руху за незалежність Індії та засновника філософії і стратегії ненасилля.
Відповідно до резолюції A/RES/61/271 Генеральної Асамблеї від 15 червня 2007 року, якою передбачено його проведення, Міжнародний день ненасилля є ще одним приводом для того, аби «пропагувати гасло ненасилля, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи». У резолюції підтверджується бажання «затвердити культуру миру, терпимості, розуміння та ненасилля».
Україна є членом Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН проти тортур, Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації, Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, Комітету ООН з прав дитини та Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав.

Шановні педагоги і батьки вихованців! Ознайомтеся, будь ласка, з наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 №1047 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами" за посиланням
Нова українська школа: порадник для вчителя


Початок навчання у школі – визначний момент у житті дитини. Він кардинально змінює весь спосіб її буття. Свій новий статус школяра дитина не завжди сповна усвідомлює, але обов’язково відчуває і переживає його: пишається тим, що стала дорослою; з’являється бажання бути успішною у навчанні.
Перед педагогами з'являється безліч питань:
Як організувати особливе середовище й віковідповідну діяльність, в якій дитина могла б себе реалізувати?
Якими є особливості дитини 6 – 7-ми років?
Як учителю привертати увагу до своїх слів?
Чому учням складно переносити увагу з одного предмета діяльності на інший?
Як надати свободу учням, проте не зашкодити навчанню, не внести в нього дезорганізацію?
Які етапи та умови розвитку пізнавальних інтересів дітей цього віку?
Отримати відповіді на ці та інші питання можна, перейшовши за посиланням, в навчально-методичному посібнику «Нова українська школа: порадник для вчителя». Посібник містить матеріали та практичні завдання, які допоможуть вчителям створювати освітнє середовище, забезпечити різні форми інтегрованого навчання, залучати до педагогічної взаємодії родини дітей, інших партнерів, оцінити власну практику в контексті освітніх новацій, здійснювати моніторинг розвитку учнів.
Особливості розвитку дітей 6-7 років
Нова українська школа: порадник для вчителя

Важливі аспекти щодо створення умов для успішної адаптації першокласників


Успішність адаптації дитини до школи багато в чому залежить від емоційної підтримки з боку вчителів і батьків і позитивної оцінки його старань/
Дитина повинна відчувати інтерес однокласників, кожному малюку хочеться завоювати авторитет і довіру товаришів. Позитивні емоції, які дитина відчуває при спілкуванні з однолітками, багато в чому формують його поведінку, полегшують звикання до школи.
І тут надзвичайно велика роль вчителя, адже діти дивляться один на одного очима дорослих, а в школі найчастіше очима вчителя.Пам’ятка для педагогів
“Адаптація першокласників до навчання в школі”


«Бути готовим до школи - не означає вміти читати, писати і рахувати.
Бути готовим до школи - означає бути готовим всьому цьому навчитися» Венгер Л. А.

Зі вступом до школи в житті дитини відбуваються істотні зміни, корінним чином міняється соціальна ситуація розвитку, формується новий для дитини вигляд діяльності - навчальна діяльність.
Адаптація – це пристосування дитини до умов і вимог школи, які для неї є новими порівняно з умовами дитячого навчального закладу і сім’ї в дошкілному дитинстві.

Повністю статтю прочитати можна, якщо перейти за посиланням:


[/b]

Адаптація першокласників до навчання в школіПсихолого-педагогічні та психофізіологічні проблеми початкової освіти


Шкільний невроз — це страх дитини зазнати труднощів у навчанні, у взаєминах з учителями та однокласниками. У результаті починає формуватися невротична особистість.
Термін «шкільний невроз» використовують у разі, коли боязкість школи і тривожність існують на підсвідомому рівні й проявляються у вигляді соматичних симптомів (блювоти, головного болю, підвищення температури тощо), що виникають лише перед відвідуванням школи і пов’язані з вагомим особистісним конфліктом.
Основною причиною виникнення шкільної дезадаптації та шкільних неврозів є не помилки під час навчальної діяльності або взаємин дитини з учителем,
а переживання з приводу цих помилок і взаємин.
Повністю статтю прочитати можна, якщо перейти за посиланням:

Психолого-педагогічні та психофізіологічні проблеми початкової освіти"Психолого-педагогічна допомога дітям, які пережили психічну травму внаслідок надзвичайної ситуації".


Внаслідок складної соціально-політичної ситуації в країні розповсюдилися серед школярів та інших учасників навчально-виховного процесу такі психологічні проблеми, як гострі емоційні розлади, реактивні стани, переживання втрати близьких, дезорієнтація та панічні напади.
Дорослі і діти по-різному сприймають надзвичайну ситуацію.
Слід мати на увазі, що реакції на травму в дитини можуть з'явитися відразу після травматичної події або через кілька днів, або і тижнів. Травма може змінити сприйняття дитиною світу. Піддаються загрозі безпека дитини, система уявлень, цінностей та ідеалів, емоційна стабільність.

Повністю статтю прочитати можна, якщо перейти за посиланням:
Психолого-педагогічна допомога дітям, які пережили психічну травмуОсобливості проведення занять з елементами тренінгу з учнями


Урок – це та навчальна ситуація, та «сценічна» площина, де не тільки викладаються знання, а й розкриваються, формуються й реалізуються особистісні особливості учні. Дуже цікавими для учнів є уроки з використанням елементів тренінгу.
Тренінг як форма педагогічного впливу передусім передбачає використання активних методів групової роботи (наприклад рольових ігор). Саме тому вони дуже подобаються дітям і створюють у них відчуття свята, хоча під час тренінгу можна навчитися і збагнути набагато більше, ніж під час класичного уроку.

Повністю статтю прочитати можна, якщо перейти за посиланням:Особливості проведення занять з елементами тренінгу з учнямиКонсультація для педагогів

 

Тема: "Психолого-педагогічні умови становлення ціннісних орієнтацій як чинник національного виховання учнів школи-інтернату"


Нинішній етап розвитку української держави визначається трансформаційними процесами, пошуком безболісного шляху зміни цінностей і ціннісних орієнтацій.
Вплив школи на формування ціннісних орієнтацій особистості визначається як особливостями організації навчального процесу, так і взаєминами з учителями й однолітками. Незалежно від форми організації і змісту навчального процесу особистість педагога залишається важливим чинником розвитку системи цінностей учнів. Справедливо пише Ю. В. Янотовський, що творчий учитель «не тільки озброює учнів знаннями, а й формує у них ставлення до навколишнього світу», актуалізуючи цінності довіри і творчості.

Повністю статтю прочитати можна, якщо перейти за посиланням:

 Типи конфліктів та управління конфліктною ситуацією


Конфлікти супроводжують життя практично кожної людини. Ми вважаємо, що все знаємо про конфлікти. Що з ними робити, якщо вони виникають? Як їх уникати? Як зробити так, щоб конфлікт не зруйнував наше життя? Як перетворити його з негативу на позитив? Чи завжди конфлікт — це негатив?
Універсальний рецепт кон­структивного вирішення конфлікту розглянуто в наведеній статті.

Повністю статтю прочитати можна, якщо перейти за посиланням:
Типи конфліктів та управління конфліктною ситуацією
Авторизація